ERJ-1TNF1401U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 7.647
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Similar
YAGEO
YAGEO
1.4 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-1TNF1401U
DigiKey Part Number
ERJ-1TNF1401U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TNF1401U
Description
RES SMD 1.4K OHM 1% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1TNF1401U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)