AWHA1C050
DigiKey Part Number
1110-AWHA1C050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWHA1C050
Description
5" WHA1 ADVANCED TOUCHSCREEN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 5.0" Color
Category
Display Type
Color
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Packaging
Box
Ingress Protection
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Type
Touchscreen
Features
Memory Card Interface
Size - Display
5.0"