OA200AP-11-1WB1869K_view2
OA200AP-11-1WB1869K_view3
OA200AP-11-1WB1869K
DigiKey Part Number
1053-OA200AP-11-1WB1869K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OA200AP-11-1WB1869K
Description
AC FAN, IP69K, 220X220X72MM, 115
Detailed Description
Fan Tubeaxial 115VAC Rectangular/Rounded - 220mm L x 200mm H Ball 485.0 CFM (13.58m³/min) 2 Wire Leads
Power (Watts)
105W
Termination
2 Wire Leads
Ingress Protection
IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage - Rated
115VAC
Operating Temperature
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Size / Dimension
Rectangular/Rounded - 220mm L x 200mm H
Width
70.00mm
Static Pressure
0.930 in H2O (231.7 Pa)
Lifetime @ Temp.
50000 Hrs @ 55°C