OPD-B1025A0F6-BW
DigiKey Part Number
5817-OPD-B1025A0F6-BW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPD-B1025A0F6-BW
Description
RGB+IC Through Hole Bar Display
Customer Reference
Detailed Description
Dot Matrix Display Module 10 Bar Single Data Line Red, Green, Blue (RGB) Black Face 1.01" L x 0.40" W x 0.31" H (25.60mm x 10.20mm x 7.90mm)
Category
Internal Connection
Single Data Line
Manufacturer
OPTO PLUS LED CORP.
Size / Dimension
1.01" L x 0.40" W x 0.31" H (25.60mm x 10.20mm x 7.90mm)