SZMMBZ12VALT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 68.485
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
SZMMBZ12VALT1G
DigiKey Part Number
SZMMBZ12VALT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMMBZ12VALT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMMBZ12VALT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMBZ12VALT1G
Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMMBZ12VALT1G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 8.5 V
Manufacturer
onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Configuration
1 Pair Common Anode
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Power - Max
300 mW