SZBZX84C43LT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZBZX84C43LT1G |
Description | DIODE ZENER 43V 250MW SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 52 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 43 V 250 mW ±7% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SZBZX84C43LT1G Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Tolerance ±7% | Package / Case |
Power - Max 250 mW | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms | Base Product Number |