MBRF30H100CTG
DigiKey Part Number
MBRF30H100CTGOS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBRF30H100CTG
Description
DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO220FP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
800 mV @ 15 A
Manufacturer
onsemi
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Supplier Device Package
TO-220FP
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Base Product Number
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A