S8VK-T48024
DigiKey Part Number
Z4341-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S8VK-T48024
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 20A
EDA/CAD Models
S8VK-T48024 Models
Category
Power (Watts)
480W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
91%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, IP20, Load Sharing
Size / Dimension
5.91" L x 3.74" W x 4.92" H (150.0mm x 95.0mm x 125.0mm)
AC Voltage - Input
320 ~ 576 VAC (3 Phase)
Approval Agency
CE, TUV, UL
Voltage - Output 1
24V
Base Product Number
Current - Output (Max)
20A