Image for R88DKT15HL is not available
R88DKT15HL
DigiKey Part Number
R88DKT15HL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R88DKT15HL
Description
SERVO DRIVER 9.4A 230V LOAD
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 230VAC Supply 9.4A 230V Load
Category
Current - Output
9.4A
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Wattage - Load
1.5 kW
Series
Voltage - Supply
200 ~ 230VAC
Packaging
Bulk
Interface
Serial, USB
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Module
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Motor Type
Servo
For Use With/Related Products
Accurax G5 Series
Control / Drive Type
Servo AC
Weight
3.9 lbs (1.8 kg)
Number of Motors
1
Base Product Number
Voltage - Load
230V