H3DK-HCS AC100-120V
DigiKey Part Number
Z3501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3DK-HCS AC100-120V
Description
RELAY TIME DELAY 12SEC 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.1 Sec ~ 12 Sec Delay 5A @ 250VAC DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H3DK-HCS AC100-120V Models
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Sec ~ 12 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
100 ~ 120VAC