G7T-1112S-DC24V
DigiKey Part Number
Z5604-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G7T-1112S-DC24V
Description
DC OUTPUT MODULE 5A
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Output Module Output Module 5A 24VDC Output 24VDC Supply
Category
Current - Input
21 mA
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Voltage - Output
24VDC
Series
Current - Output
5A
Packaging
Bulk
Turn On Time
15ms
Part Status
Active
Turn Off Time
15ms
Type
DC Output Module
Base Product Number
Voltage - Input
24VDC