F3SJ-B0465P25
DigiKey Part Number
Z9461-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SJ-B0465P25
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand Blanking, Muting Function
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F3SJ-B0465P25 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Beams
22
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.2m ~ 7.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protection
Hand
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
25mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
465mm