ACM3B12H-S-P(0.450C/W)
DigiKey Part Number
4631-ACM3B12H-S-P(0.450C/W)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM3B12H-S-P(0.450C/W)
Description
90x90x20mm, Fan:12VDC/Tach/PWM
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Side Mount with Fan
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
4.459" (113.50mm)
Series
Width
3.543" (90.00mm)
Packaging
Tray
Fin Height
0.790" (20.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
0.45°C/W