BAB326622R0KE
DigiKey Part Number
BAB326622R0KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAB326622R0KE
Description
22 OHMS 10% 1000 WATT CASE
Detailed Description
22 Ohms ±10% 1000W Wirewound Chassis Mount Resistor
Size / Dimension
10.472" L x 5.000" W (266.00mm x 127.00mm)
Height - Seated (Max)
2.130" (54.10mm)
Resistance
22 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1000W