MRF13750HSR5
DigiKey Part Number
MRF13750HSR5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF13750HSR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI1230
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 200 mA 700MHz ~ 1.3GHz 20.4dB 750W NI-1230-4S
Category
Current Rating (Amps)
10µA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
200 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Output
750W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
105 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
700MHz ~ 1.3GHz
Package / Case
NI-1230-4S
Gain
20.4dB
Supplier Device Package
NI-1230-4S
Voltage - Test
50 V