MCF5474VR266 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 298
Datasheet
Coldfire V4E MCF547x Microcontroller IC 32-Bit 266MHz ROMless 388-PBGA (27x27)
MCF5474VR266
DigiKey Part Number
MCF5474VR266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCF5474VR266
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of I/O
99
Mfr
Program Memory Type
ROMless
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.43V ~ 1.58V
Part Status
Not For New Designs
Oscillator Type
External
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor
Coldfire V4E
32-Bit
Supplier Device Package
388-PBGA (27x27)
Speed
266MHz