09225VA-12Q-CA-00
DigiKey Part Number
P19880-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225VA-12Q-CA-00
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 96.4 CFM (2.70m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
51.0dB
Mfr
Power (Watts)
8.64 W
Active
Ingress Protection
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.331 lb (150.14 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.720A
Air Flow
96.4 CFM (2.70m³/min)
Voltage Range
7 ~ 13.8VDC
Static Pressure
0.600 in H2O (149.5 Pa)