09225SA-12K-EL-D0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NMB Technologies Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Image for 09225SA-12K-EL-D0 is not available
09225SA-12K-EL-D0
DigiKey Part Number
12-09225SA-12K-EL-D0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225SA-12K-EL-D0
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 33.5 CFM (0.938m³/min) 3 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Mfr
Noise
22.0dB
Series
Power (Watts)
840 mW
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Current Rating (Amps)
0.070A
Width
25.00mm
Voltage Range
6 ~ 13.8VDC
Air Flow
33.5 CFM (0.938m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.086 in H2O (21.5 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C