09225KA-12K-AA-00 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
NMB Technologies Corporation
In Stock: 101
Datasheet
Image for 09225KA-12K-AA-00 is not available
09225KA-12K-AA-00
DigiKey Part Number
09225KA-12K-AA-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
09225KA-12K-AA-00
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 33.5 CFM (0.938m³/min) 2 Wire Leads
Category
Power (Watts)
1.32 W
Mfr
RPM
Packaging
Box
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.209 lb (94.8 g)
Width
25.00mm
Voltage Range
6 ~ 13.8VDC
Air Flow
33.5 CFM (0.938m³/min)
Material - Frame
Plastic
Bearing Type
Ball
Material - Blade
Plastic
Fan Type
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C