FTAS00-15AN-4A
DigiKey Part Number
360-3660-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-15AN-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 15"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 15" (380mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
9.14" (232.10mm)
Series
Interface
4-Wire
Packaging
Box
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
15" (380mm)
Length
12.13" (308.10mm)