RP604Z301A-E2-T
DigiKey Part Number
2129-RP604Z301A-E2-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP604Z301A-E2-T
Description
IC REG BUCK BST 3V 300MA 20WLCSP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3V 1 Output 300mA 20-XFBGA, WLCSP
Category
Voltage - Input (Min)
1.8V
Mfr
Voltage - Input (Max)
5.5V
Series
Voltage - Output (Min/Fixed)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output
Part Status
Active
Synchronous Rectifier
No
Function
Step-Up/Step-Down
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)