NJM12877F33-TE1
DigiKey Part Number
2129-NJM12877F33-TE1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJM12877F33-TE1
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5 (MTP5)
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
210 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
PSRR
64dB (1kHz)
Part Status
Active
Control Features
Enable, Soft Start
Output Configuration
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Number of Regulators
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
6.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
SOT-23-5 (MTP5)
Voltage Dropout (Max)
0.12V @ 100mA