UUL1A471MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 19.269
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 176
Upgrade
Upgrade
In Stock: 400
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 457
Rubycon
In Stock: 343
Rubycon
Würth Elektronik
Würth Elektronik
In Stock: 500
In Stock: 532
470 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C