E0603X7R104K500NTD
DigiKey Part Number
3372-E0603X7R104K500NTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
EYang Technology
Manufacturer Product Number
E0603X7R104K500NTD
Description
Auto. MLCC X7R 100nF 10% 50V 060
Customer Reference
Detailed Description
100 nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)