PZU11BA-QX is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 9.570
Datasheet
Zener Diode 11 V 320 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
PZU11BA-QX
DigiKey Part Number
1727-PZU11BA-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZU11BA-QX
Description
DIODE ZENER 11V 320MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Grade
Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
320 mW
Package / Case
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms