PSMN013-30MLC,115
DigiKey Part Number
1727-7138-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7138-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-7138-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN013-30MLC,115
Description
MOSFET N-CH 30V 39A LFPAK33
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 39A (Tc) 38W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PSMN013-30MLC,115 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.95V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
8 nC @ 10 V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
519 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
38W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
LFPAK33
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
13.6mOhm @ 10A, 10V