PMP4501G,115 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 4.957
Datasheet
Similar
In Stock: 2.423
Datasheet
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter 45V 100mA 250MHz 300mW Surface Mount 5-TSSOP
SOT 353
PMP4501G,115
DigiKey Part Number
1727-5321-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMP4501G,115
Description
TRANS 2NPN 45V 100MA 5-TSSOP
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 2mA, 5V
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Power - Max
300mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Transition
250MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
45V
Supplier Device Package
5-TSSOP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 5mA, 100mA