PESD3V3U1UL,315 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 727
Datasheet
STMicroelectronics
In Stock: 118
In Stock: 6
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Introducing Automotive DFN packages
PESD3V3U1UL,315
DigiKey Part Number
1727-4154-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4154-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4154-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3U1UL,315
Description
TVS DIODE 3.3VWM DFN1006-2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Capacitance @ Frequency
2.6pF @ 1MHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-882
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
4.5V