PESD3V3T1BLYL
DigiKey Part Number
1727-PESD3V3T1BLYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD3V3T1BLYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD3V3T1BLYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3T1BLYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC DFN1006-2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11V Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
20pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
4.7V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)