PESD3V3L1BA,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD3V3L1BA,115 |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 26VC SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26V Clamp 18A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD3V3L1BA,115 Models |
Category | Power - Peak Pulse 500W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Discontinued at DigiKey | Capacitance @ Frequency 101pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 5.8V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18A (8/20µs) |