PESD1IVN27-UX
DigiKey Part Number
1727-7622-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7622-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-7622-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1IVN27-UX
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC SOT323
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)