PESD1IVN24LS-QYL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18.400
Datasheet
42V Clamp 3.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
PESD1IVN24LS-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD1IVN24LS-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1IVN24LS-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1IVN24LS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1IVN24LS-QYL
Description
TVS DIODE 24VWM 42VC DFN1006BD2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A (8/20µs)