MM3Z12VT1GX
DigiKey Part Number
1727-MM3Z12VT1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-MM3Z12VT1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-MM3Z12VT1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z12VT1GX
Description
DIODE ZENER 12V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 12 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 9 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW