BZX84W-B11X
DigiKey Part Number
1727-8250-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8250-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8250-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84W-B11X
Description
DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 11 V 275 mW ±2% Surface Mount SOT-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOT-323
Power - Max
275 mW