BZX384-A4V3X is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 10.000
Datasheet
Zener Diode 4.3 V 300 mW ±1% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A4V3X
DigiKey Part Number
1727-BZX384-A4V3XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384-A4V3X
Description
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW