1PS76SB10,135 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1PS76SB10,135 |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1PS76SB10,135 Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 25 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 10pF @ 1V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package SOD-323 |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 100 mA | Base Product Number |