NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T Models |
Category | Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm) |
Manufacturer Newhaven Display Intl | Viewing Area 98.70mm W x 57.50mm H |