NHD-3.12-25664UMB3
DigiKey Part Number
NHD-3.12-25664UMB3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-3.12-25664UMB3
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED BLUE (BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Blue (Black - Inverted) OLED - Passive Matrix Parallel/Serial 3.12" (79.25mm) 256 x 64
EDA/CAD Models
NHD-3.12-25664UMB3 Models
Category
Backlight
Without Backlight
Interface
Parallel/Serial
Graphics Color
Blue (Black - Inverted)
Diagonal Screen Size
3.12" (79.25mm)
Background Color
Black (Blue - Inverted)
Viewing Area
82.00mm W x 22.00mm H