LPH1-03C24-5780-00
DigiKey Part Number
LPH1-03C24-5780-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPH1-03C24-5780-00
Description
LED MOD XHP70.2 LNR STRP 5700K
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module XHP70.2 White, Cool Linear Light Strip
Category
Current - Test
1.05A
Temperature - Test
85°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.6V
Current - Max
2.4A
CRI (Color Rendering Index)
80
Color
White, Cool
Size / Dimension
132.08mm L x 32.99mm W