NSC5332B-52M
DigiKey Part Number
644-NSC5332B-52MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5332B-52MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5332B-52MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5332B-52M
Description
XTAL OSC TCXO 52.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)