MU00530-32.768K is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 1.351
Datasheet
32.768 kHz Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
MU00530-32.768K
DigiKey Part Number
644-MU00530-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-MU00530-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-MU00530-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MU00530-32.768K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
MU00530-32.768K Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)