CG02611-32M
DigiKey Part Number
644-CG02611-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CG02611-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CG02611-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG02611-32M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Digi-Reel®
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)