MYC-C7Z015-4E1D-766-I
MYC-C7Z015-4E1D-766-I
MYC-C7Z015-4E1D-766-I
DigiKey Part Number
3309-MYC-C7Z015-4E1D-766-I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYC-C7Z015-4E1D-766-I
Description
System-On-Module, Zynq-7015
Customer Reference
Detailed Description
Zynq®-7000 Embedded Module ARM® Cortex®-A9 Zynq-7000 (Z-7015) 766MHz 1GB 4GB
Category
Co-Processor
Zynq-7000 (Z-7015)
Manufacturer
MYIR Tech Limited
Speed
766MHz
Series
Flash Size
4GB
Packaging
Bulk
RAM Size
1GB
Part Status
Active
Connector Type
Board-to-Board (BTB) Socket
Module/Board Type
MPU, FPGA
Size / Dimension
2.950" L x 2.170" W (75.00mm x 55.00mm)
Core Processor
ARM® Cortex®-A9
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C