RDER71H681K0K1H03B
DigiKey Part Number
490-8854-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER71H681K0K1H03B
Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
RDER71H681K0K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)