RDE5C2E103J1K1H03B
DigiKey Part Number
490-RDE5C2E103J1K1H03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C2E103J1K1H03B
Description
CAP
Detailed Description
10000 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
RDE5C2E103J1K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)