LQH5BPH1R5NT0L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQH5BPH1R5NT0L |
Description | FIXED IND 1.5UH 3A 28.8 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 28.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQH5BPH1R5NT0L Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 28.8mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 70MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 5A | Base Product Number |