GRT31CR70J226KE13K is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 163
Murata Electronics
In Stock: 180.058
Datasheet
In Stock: 0
Taiyo Yuden
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GRT31CR70J226KE13K
DigiKey Part Number
490-GRT31CR70J226KE13KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CR70J226KE13K
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT31CR70J226KE13K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)