GRT033R60J474KE01D
DigiKey Part Number
490-GRT033R60J474KE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT033R60J474KE01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT033R60J474KE01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033R60J474KE01D
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRT033R60J474KE01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Derating Recommended
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)