GRM188R71A684KA61D
DigiKey Part Number
490-6422-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6422-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6422-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R71A684KA61D
Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188R71A684KA61D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)