GRM033R61C103MA12D
DigiKey Part Number
490-GRM033R61C103MA12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033R61C103MA12DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033R61C103MA12DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R61C103MA12D
Description
CAP CER 10000PF 16V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R61C103MA12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)